2018/06/22 Улаанбаатар 13º
2017 оны 09 сарын 13

Жирийн хулуу ямар гайхамшигтай үйлчилгээтэй талаар Оросын нэгэн профессор интернэтэд бичжээ. Харин та энэ аргыг өөр дээрээ туршихын өмнө эмчтэйгээ зөвлөх хэрэгтэй, гэхдээ жирийн хулуу, ус хоёр хэнд ч ямар нэг хор хөнөөл учруулахгүй нь ойлгомжтой.

Цусан дахь сахар, холестерин, липид, триглицеридийн хэмжээг эрс бууруулдаг аргыг хүргэе. Энгийн хэрнээ үр ашигтай энэ арга таны цусны бүтцийг сайжруулна. Энэ эмчилгээг жилд 1 удаа хийдэг юм байна. Танд түүхий хулуу (шар) ба ус хэрэгтэй. 100 грамм хулууг 100-150 мл устай цуг блендерт хийгээд холино. Ийм ундааг та өлөн элгэн дээрээ уух хэрэгтэй. Бүтэн сарын турш хэрэглэнэ. 

“Натурал хулуу нь муу холестериныг (ЛПНП) артериас “угааж” шээсээр гадагшлуулах чадвартай. Иймээс артерийг цэвэрлэж энергийн түвшнийг дээшлүүлдэг” гэж алдартай химич ярьсан байна. Итгэх эсэхээ өөрөө мэдтүгэй! Хүсвэл та хулууг жигнэж, эсвэл шөл, агшаамалдаа нэмж хэрэглэж болно. 

www.mnews.mn

Сэтгэгдэлүүд
  • ALBAKER IP: 93.65.89.201 2017 оны 10 сарын 03

    Добар ден мојот народ на Мурон Монголија ТЕСТИРАЊЕ НА КАКО ГО ДОБИ ПОДАТОК ЗА КУПУВАЊЕ НА ДОМА ОД РЕАЛЕН И ДРЖАВЕН ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КОМПАНИИ ПОВИКУВАНА ЗА КРЕДИТНА КОМПАНИЈА на Албакер. Јас сум многу среќен денес и БОГ БОЈА ЈОС ЛУИС ЗАДОВОЛНА КОМПАНИЈА. , Моето име е Абдулах Јас сум од градот Ölgii сум во потрага по вистинска кредитна компанија во изминатите 5 месеци, да купам куќа сè што го добив беше куп измами кои ме натераа да им верувам и на крај од денот, ги зеде моите пари без да дадат ништо за возврат, сите мојата надеж беше изгубена, се збунети и фрустрирани, никогаш не сакав да имам врска со кредитни компании на интернет, па отидов да позајмувам пари од пријател, ѝ реков се што се случило и таа ми рече дека може да ми помогне таа знае заем компанија која може да ми помогне со било која сума на заем потребни од мене со многу ниска каматна стапка од 2%, што таа само доби заем од нив, таа ме упати за тоа како да аплицирам за заемот, го направив како што ми рече, се пријавив со нив на е-пошта: (albakerloanfirm@gmail.com) никогаш не верував, но се обидов и на мојот најголемо изненадување добив заем во рок од 24 часа, не можев да поверувам, повторно сум среќен и богат и му се заблагодарувам на Бога дека тој заем компаниите како ова сè уште постојат врз овие измами насекаде, Ве молиме да ги советувам сите таму кои имаат потреба од заем да одат за (albakerloanfirm@gmail.com) тие никогаш нема да те изненадат, и твојот живот ќе се смени како што ми го направив.Слесно контактирајте (albakerloanfirm@gmail.com) денес и земи го заемот од нив, Бог го благословува кредитното друштво Албакер за нивната вистинска понуда за заем.  Бидете сигурни дека ќе ја контактирате кредитната фирма Албакер за вашиот заем, бидејќи добив мојот кредит успешно од оваа компанија без стрес.
Сэтгэгдэл